Οδηγίες για τον τοπικό διαγωνισμό 9/12/2023

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι

Για τη μέρα του «Τοπικού Μαθητικού Διαγωνισμού Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών των Ε.Κ.Φ.Ε. Αγίων Αναργύρων και Αιγάλεω»  σας δίνουμε κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

1. Παρακαλούμε να βρίσκεστε στο ΕΚΦΕ Αιγάλεω από τις 8.45’, έτσι ώστε να ξεκινήσουμε την ενημέρωση στις 9 πμ ακριβώς.
  2. Οι μαθητές/μαθήτριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους στυλό, μολύβι, γόμα, χάρακα και αριθμομηχανή (κομπιουτεράκι).
  3. Επειδή το κυλικείο του σχολείου δυστυχώς θα είναι κλειστό το Σάββατο, παρακαλούνται οι μαθητές/μαθήτριες να έχουν μαζί τους το κολατσιό τους.
  4. Μη ξεχάσετε να φέρετε υπογεγραμμένες και τις ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ.
  5. Ενδεχομένως θα συνεισφέρετε στην επιτήρηση και βαθμολόγηση κάποιων ομάδων, βεβαίως όχι αυτών που συμμετέχουν οι μαθητές σας.
  6. Η εξέταση σε κάθε διαγωνιζόμενο μάθημα έχει διάρκεια μία ώρα και θα γίνει σε τρεις κύκλους.

Χρήστος Γεωργόπουλος
Φυσικός MSc