1η επιμορφωτική ημερίδα Σεπτεμβρίου, Φ.Ε. Γυμνασίου

Την Τρίτη  21/9/2021 και ώρα 12:30 – 14:00 επιμορφωτική ημερίδα με θέματα:«Συνάντηση – ενημέρωση Υπευθύνων Σχολικών Εργαστηρίων Φυσικών Επιστημών»« Εργαστηριακές ασκήσεις Βιολογίας, Φυσικής,  Χημείας και Γεωλογίας- Γεωγραφίας Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2021-2022 σύμφωνα με τις οδηγίες του ΙΕΠ».Εισηγητές: Χρήστος Δ. Γεωργόπουλος, Φυσικός MSc, υπεύθυνος του ΕΚΦΕ Αγίων Αναργύρων,   Μιχάλης Φιλιόγλου,  Βιολόγος MSc, υπεύθυνος του ΕΚΦΕ Αιγάλεω.

Λόγω των μέτρων κατά του κορωνοϊού, κρίνεται απαραίτητη η εξ αποστάσεως συμμετοχή σας σε αυτή την τηλεδιάσκεψη, μέσω της πλατφόρμας webex.

Οι ημερίδες απευθύνονται σε όλους τους Υπεύθυνους Σχολικών Εργαστηρίων Φυσικών Επιστημών και στους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν τα μαθήματα του κλάδου ΠΕ04, σε όλες τις τάξεις, στα Γυμνάσια.  Οι διευθυντές των Σχολικών Μονάδων παρακαλούνται να φροντίσουν ώστε οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΦΕ, να ενημερωθούν ενυπογράφως για το περιεχόμενο του παρόντος και να διευκολύνουν την συμμετοχή των εκπαιδευτικών.